Türkçe English Arabic
Ana Sayfa | Site Haritası
Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi | www.investsanliurfa.com
Neden ?
Neden Şanlıurfa'da Yatırım Yapmalısınız ?
Nasıl ?
Şanlıurfa'da Nasıl Yatırım Yaparsınız ?
Kim ?
Kim Hangi Sektörde Şanlıurfa'da Yatırım Yaptı ?
 
INVEST IN ŞANLIURFA
» Güncel Haberler
» Duyurular
Haberler & Duyurular / Güncel Haberler
HARRAN ULUSLARARASI AR-GE PROJE PAZARI ÖDÜL TÖRENİYLE SON BULDU
HARRAN ULUSLARARASI AR-GE PROJE PAZARI ÖDÜL TÖRENİYLE SON BULDU

Şanlıurfa'da ilki düzenlenen Harran I. Uluslararası AR-GE Proje Pazarı ödül töreniyle son buldu. Törene Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol da katıldı.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ve Proje Pazarları Destekleme Programı destekleriyle bu yıl birincisi düzenlenen Harran Uluslararası AR-GE proje pazarında, gıda ve tarım teknolojilerinde 26 proje, enerji ve yenilenebilir enerjide 9 proje, çevre teknolojilerinde 3 proje, tıp ve sağlık uygulamalarında 16 proje, biyomedikal ve biyoteknolojide 4 proje, nanoteknoloji ve nutrasötikleride 5 proje, bilişim teknolojilerinde 12 proje, yeni ürün geliştirmede 19 proje, endüstriyel ürün tasarımında 11 proje, endüstriyel malzeme üretimi ve uygulamalarında 23 proje, elektrik ve elektronik teknolojilerinde 8 proje, makine teknolojilerinde 12 proje, kimya, ilaç teknolojilerinde 5 proje, yapı malzemeleri üretimi ve uygulamalarında 7 proje, tekstil sanayi teknolojilerinde 3 proje, savunma sanayi teknolojilerinde 14 proje ile diğer alanlarda 16 proje olmak üzere toplam 198 proje yer aldı.

Harran Üniversitesi Projesi 1. seçildi
Ödül töreninde başarılı projeler arasında Harran Üniversitesi Fen Edebiyat ve Tıp Fakültesinden Ebrar Abacıoğlu, H.A.Zafer Sak, Veli T.Kasumov, Faruk Süzergöz ekibinin ‘Akciğer Kanserine Karşı Yeni Kemoterapotik İlaç Araştırması’ adlı çalışması 1.’lik ödülüne layık görülürken, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinden İsa Küçük, Ertuğrul Altuntaş, Mehmet Hakkı Alma, Ali Göçeri, Nasır Narlıoğlu, Tufan Salan ekibinin ‘Bulgur Suyundan Rhizopus Oryzae Nrrl 395 Bakterisi Yardımıyla Laktik Asit Üretimi’ adlı çalışması 2.’lik ödülüne, Marmara Üniversitesinden Muhammet Uzun’nun ‘Yüksek Dayanıma Sahip Özlü İplik Yapı ve Tasarımı’ adlı çalışması ise, 3.’lük ödülüne layık görüldü. 

Mansiyon ödülleri ise; Siirt Üniversitesinden ‘Bilgisayar Destekli Fıstık Sınıflandırma Makinesi’ adlı çalışma ile Musa Ataş, Yahya Doğan, Yusuf Dilbilir ekibi ve Iğdır Üniversitesinden ‘Oksijene ve Isıya Duyarlı Ürünlere Yönelik Yeni Bir Kurutma Tekniği: İndırgen Atmosferik Kurutma’ adlı çalışma ile Duried Alwazeer, Betül Örs, Gamze Çelik ekibine verildi. 

Dereceye girenlere verilen para ödülü ise şöyle;
1.’ye 7 Bin TL, 2.’ye 5 Bin TL, 3.’ye 3 Bin TL ve 4. ve 5.’ye mansiyon ödülü Biner TL.

198 proje AR-GE pazarında yarıştı.

TÜBİTAK 1503 - Proje Pazarları Destekleme Programı desteğiyle bu yıl birincisi düzenlenen Harran Uluslararası AR-GE proje pazarında, Gıda ve Tarım Teknolojileri 26 proje, Enerji ve Yenilenebilir Enerji 9 proje, Çevre Teknolojileri 3 proje, Tıp ve Sağlık Uygulamaları 16 proje, Biyomedikal / Biyoteknoloji 4 proje, Nanoteknoloji ve Nutrasötikler 5 proje, Bilişim Teknolojileri 12 proje, Yeni Ürün Geliştirme 19 proje, Endüstriyel Ürün Tasarımı 11 proje, Endüstriyel Malzeme Üretimi ve Uygulamaları 23 proje, Elektrik ve Elektronik Teknolojileri 8 proje, Makine Teknolojileri 12 proje, Kimya/İlaç Teknolojileri 5 proje, Yapı Malzemeleri Üretimi ve Uygulamaları 7 proje, Tekstil Sanayi Teknolojileri 3 proje, Savunma Sanayi Teknolojileri 14 proje, diğer alanlar 16 proje olmak üzere 17 ana temadan 55 üniversite ve Milli Eğitimden ile 198 proje yer aldı. Proje Pazarında; akademisyenler ve araştırmacılar, küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler, Ar-Ge / İnovasyon çalışması olan proje sahipleri, yatırımcılar (projelere ortak olmak isteyen ve finansman sağlamak isteyen müteşebbisler), girişimciler ve öğrenciler projelerini sundu. Ankara ve Malatya’dan Fen ve Anadolu Liseleri 3 adet, Şanlıurfa Özel Saraç İlgi Fen ve Anadolu Liselerinden 7 adet proje sunuldu.

Diğer Haberler
• Şanlıurfa’nın Yatırım Fırsatları Çin’de Tanıtıldı
04.05.2018 17:34:11
Çin başkenti Pekin ile önemli sanayi bölgelerinde biri olan Guangzhou Eyaletlerinde Şanlıurfa Yatırım Fırsatları tanıtım etkinliği gerçekleştirildi. Şanlıurfa Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi 2018 Yılı Eylem Planı kapsamında Şanlıurfa’nın yatırım fırsatlarını anlatmak ve örnek alınabilecek Kalkı...  Şanlıurfa’nın Yatırım Fırsatları Çin’de Tanıtıldı
• 5. Şanlıurfa Gıda Tarım Hayvancılık Fuarı Kapılarını Açıyor !
26.04.2018 10:23:33
...  5. Şanlıurfa Gıda Tarım Hayvancılık Fuarı Kapılarını Açıyor !
• 11. Kalkınma Planı Anket Çalışması
16.02.2018 17:52:37
...  11. Kalkınma Planı Anket Çalışması
• Proje Hazırlama Eğitimi Başvuruları Başladı
24.01.2018 16:47:46
...  Proje Hazırlama Eğitimi Başvuruları Başladı
• İlçe Bilgilendirme Toplantıları Başlıyor!
11.01.2018 13:15:53
...  İlçe Bilgilendirme Toplantıları Başlıyor!
T.C. Karacadağ Kalkınma Ajansı
T.C. Karacadağ Kalkınma Ajansı
Ana Sayfa | Yasal Uyarı | Site Haritası | Bize Ulaşın
Sayfanın tüm tasarım hakları saklıdır. © 2010 Invest In Şanlıurfa.