Türkçe English Arabic
Ana Sayfa | Site Haritası
Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi | www.investsanliurfa.com
Neden ?
Neden Şanlıurfa'da Yatırım Yapmalısınız ?
Nasıl ?
Şanlıurfa'da Nasıl Yatırım Yaparsınız ?
Kim ?
Kim Hangi Sektörde Şanlıurfa'da Yatırım Yaptı ?
 
INVEST IN ŞANLIURFA
» Güncel Haberler
» Duyurular
Haberler & Duyurular / Güncel Haberler
İslam Turizm Başkenti Konya’dan Kavimler Kenti Antalya’ya

Turizm sektörü temsilcileri, Şanlıurfa’da turizmi geliştirmek için işbirliği içerisinde çalışıyor.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti ortak finansmanında yürütülen “Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor”Projesi kapsamında turizm yönetişim modellerini incelemek ve Şanlıurfa’da bu yapıyı güçlendirmek için Proje Teknik Destek Ekibi, Konya ve Antalya’yaalan ziyareti düzenleyerek, turizm sektörü temsilcileri ve paydaşları ile bir araya geldi. Bu ziyaretler ile çok paydaşlı yönetişim danışma grubunun kapasitesinin arttırılması, iyi örneklerin yerinde incelenmesi ve Şanlıurfa’da turizm yönetişiminin güçlendirilmesi hedeflenmiştir.

14-18 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen ziyaretlereŞanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Karacadağ Kalkınma Ajansı, Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, Turizm Platformu, Şanlıurfa Turizmi Geliştirme Derneği, Eyyübiye Belediyesi, Şanlıurfa Kent Konseyi ve özel sektör temsilcileri katıldı.

Çalışma ziyareti esnasında Şanlıurfa alan ziyareti grubu;Konya ve Antalya Valilikleri, Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Konya ve Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri,Konya Turizm Tanıtım ve Eğitim Vakfı (KOTEV), Antalya Tanıtım A.Ş. ve Antalya Tanıtım Vakfı gibi kilit paydaşlar ve mevkidaşları ile görüştü. Bu görüşmelerin yanı sıra Proje Ekibi UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Çatalhöyük Neolitik Kenti’ni ziyaret etti. 

Projenin Ekip Lideri Mary McKeon, alan ziyaretlerinin, projenin kamu-özel sektör ortaklığında etkili bir turizm destinasyon modeli oluşturma ana amacına ulaşmada önemli işbirliği imkanları sunduğunu ve yapılan deneyim-paylaşım toplantılarının Şanlıurfa turizm master planının oluşturulmasına önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

Konya ve Antalya alan ziyaretleri ile çok paydaşlı turizm danışma grubunun Türkiye’de gerçekleştireceği alan ziyaretleri sona erdi. Başka iyi uygulama örneklerini görmek için önümüzdeki aylarda yurt dışına bir çalışma ziyaretinin gerçekleştirilmesi planlanıyor.

PROJE HAKKINDA

Şanlıurfa’da ekonomik ve sosyal kalkınmaya katkıda bulunmayı amaçlayan “Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor Teknik Destek Projesi” Kasım 2016 tarihinde başlamış olup 24 ay süreyle uygulanarak Kasım 2018 tarihinde sona erecektir. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Sözleşme Makamı olduğu projenin Nihai Faydalanıcısı Karacadağ Kalkınma Ajansı’dır.

 

Projenin kilit bileşenleri arasında Turizm Destinasyon Yönetimi Modeli ve etkili bir Yönetişim Yapısı oluşturulması; Marka, Tanıtım ve Pazarlama Stratejisi; turizmde rekabet edebilirliğin artırılması; kalifiye işgücü; kültürel ve miras turizmine yönelik farkındalığın artırılması bulunuyor.

Diğer Haberler
• İlçe Bilgilendirme Toplantıları Başlıyor!
11.01.2018 13:15:53
...  İlçe Bilgilendirme Toplantıları Başlıyor!
• AJANSIMIZ 2018 YILINDA 30 MİLYON TL DESTEK VERECEK!!!
29.12.2017 15:10:38
Karacadağ Kalkınma Ajansı 2018 yılında Kalkınma Bakanlığı koordinasyonluğunda, Kobi, Yazılım ve Tasarım Mali Destek Programı, Turizm Rotaları ve Akıllı Kentler Mali Destek Programı, Okul Öncesi Eğitim Standartlarının Artırılması Mali Destek Programı, Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı adı altında...  AJANSIMIZ 2018 YILINDA 30 MİLYON TL DESTEK VERECEK!!!
• ÜNLÜ ŞEFLER ŞANLIURFA MUTFAĞI İÇİN BİR ARAYA GELDİ.
12.12.2017 14:02:39
“Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor” projesi kapsamında şehrin yiyecek - içecek sektörü temsilcilerine yönelik gerçekleştirilen“Gelenek ve Gelecek” - Şanlıurfa Uluslararası Mutfak Atölyesi, Şanlıurfa mutfağının yerelden evrensele açılması anlamında önemli adımlardan ...  ÜNLÜ ŞEFLER ŞANLIURFA MUTFAĞI İÇİN BİR ARAYA GELDİ.
• Öğrencilere Turizm Farkındalık Eğitimi.
06.12.2017 08:44:35
...  Öğrencilere Turizm Farkındalık Eğitimi.
• Uluslararası Şanlıurfa Mozaik Çalıştayı ve Yarışması Gerçekleştirildi.
23.11.2017 08:43:35
...  Uluslararası Şanlıurfa Mozaik Çalıştayı ve Yarışması Gerçekleştirildi.
T.C. Karacadağ Kalkınma Ajansı
T.C. Karacadağ Kalkınma Ajansı
Ana Sayfa | Yasal Uyarı | Site Haritası | Bize Ulaşın
Sayfanın tüm tasarım hakları saklıdır. © 2010 Invest In Şanlıurfa.