Türkçe English Arabic
Ana Sayfa | Site Haritası
Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi | www.investsanliurfa.com
Neden ?
Neden Şanlıurfa'da Yatırım Yapmalısınız ?
Nasıl ?
Şanlıurfa'da Nasıl Yatırım Yaparsınız ?
Kim ?
Kim Hangi Sektörde Şanlıurfa'da Yatırım Yaptı ?
 
INVEST IN ŞANLIURFA
» Güncel Haberler
» Duyurular
Haberler & Duyurular / Güncel Haberler
Şanlıurfa Turizm Sektörü’ne Yatırım İçin Mevcut Fırsatlar

 

Şanlıurfa Turizm Sektörü’ne Yatırım İçin Mevcut Fırsatlar

Göbeklitepe’nin yeniden açılması ve 2018 yılında UNESCO Dünya Mirası statüsü kazanması, ziyaretçi gelişlerinin yeniden canlanması, Şanlıurfa’da turizm yatırımları için iyi koşullar sunmaktadır.

Kentin yeni kurulan turizm destinasyon şirketi olan Şanlıurfa Turizm Geliştirme Şirketi (ŞTGŞ) çerçevesinde, Şanlıurfa içinde ve dolaylarında turizm ürünleri ve hizmetlerinin temininde daha fazla çeşitlilik ve kalite temin etmek amacıyla birçok tarihi bina tesis edilmiştir.

Halihazırda ŞTGŞ’nin tarihi bina havuzundaki açık turizm perakende işletmeleri ve ihale için iki özgün fırsat bulunmaktadır:

        Barutçu Han – Şanlıurfa Eski Pazar’da 18.yüzyıldan kalma tarihi Osmanlı Han’ında mevcut olan birçok perakende mekanı

        11 Nisan Kafesi – Şanlıurfa tarihi kent merkezinde 58 Meydanı’nda kafeteryanın faaliyete geçirilmesi için taşınmaya hazır mekan

Barutçu Han Karma Ticari-Perakende İşletmeleri için Perakende Mekanları

ŞTGŞ, Şanlıurfa’nın Eski Pazarı’nın kalbinde yer alan 18.yüzyıldan kalma ve kendine has bir şekilde dönüştürülmüş bir Osmanlı hanı olan Barutçu Han’da yer alan bir dizi perakende alanında Şanlıurfa’nın hizmet sektörüne yatırımda bulunmak üzere kendine has bir fırsat sunmaktadır.

Hana yönelik vizyon; turistler ve yereller açısından ziyaret edilmesi gereken bir destinasyon haline gelmesi amacıyla yüksek kaliteli, karma bir ticari-perakende turizm merkezine dönüşmektir.

Yerel taşlardan inşa edilen ve üç düzeye yayılan Han, yaklaşık 600 m2’lik iç mekan ve 560 m2’lik dış mekana -200 m2’lik teraslar buna dahil- sahiptir. İhale için genellikle 43 perakende mekan söz konusudur. 

Han, kendine has kemerli ahşap çerçeveli pencereleri, kapıları ve tavanlarıyla, perakendecilere ürünlerini müşterilere oldukça cazip bir ortamda satma fırsatı verecektir. Kısa süre önce restore edilmiş olan Han’da, hayalinizdeki işi kurmanız için sadece birkaç küçük iyileştirme yapmanız gerekecektir.

Daha fazla bilgi için, internet üzerinden bilgisayarınıza yüklemek üzere aşağıdaki belgeleri temin etmekten memnuniyet duyarız;

Daha fazla bilgi için Karacadağ Kalkınma Ajansı’ndan Sayın Eyyüp Bulut ile iletişime geçebilirsiniz: ebulut@karacadag.org.tr

Kafeterya İşletmesinin Faaliyete Geçirilmesi için 11 Nisan Perakende Alanı

ŞTGŞ, Şanlıurfa’nın tarihi kısmındaki 58 Meydanı üzerinde yer alan, kısa süre önce restore edilmiş olan ve simgesel önemi bulunan 11 Nisan Okulu’nun içinde (zemin katta) yiyecek ve içecek sektörüne yatırım için kendine has bir fırsat sunmaktadır.

Mekana dair vizyon; hem yerel topluluğa hem de ŞTGŞ tarafından 58 Meydanı üzerinden geçen iki yeni yürüme rotasının tanıtılmasıyla birlikte artması beklenen ziyaretçi turistlere hizmet edebilen yüksek kaliteli bir kafeterya haline gelmesi doğrultusundadır.

Kesme taştan yapılmış olan iki katlı güzel bina kısa süre önce restore edildi ve mutfak, tuvalet ve modern mobilyalara sahiptir. Açık havada akşam yemeği için ön taraftaki dış alanı kullanmak mümkündür. Mekan, sınırlı değişikliklerle veya hayallerinizdeki şirketi kurmanız için gereken eklemelerle kullanıma hazır durumdadır.

 Daha fazla bilgi için, internet üzerinden bilgisayarınıza yüklenmek üzere aşağıdaki belgeleri sağlamaktan memnuniyet duyarız:

Daha fazla bilgi için Karacadağ Kalkınma Ajansı’ndan Sayın Eyyüp Bulut ile iletişime geçebilirsiniz: Email: ebulut@karacadag.org.tr.

 

 

Sanliurfa Tourism Investment Climate Brochure TR
Sanliurfa Tourism Investment Climate Brochure TR
.pdf ()
Barutcu Han Info Pack Retail Mix TR
Barutcu Han Info Pack Retail Mix TR
.pdf ()
11 Nisan Cafe Investment Flyer TR
11 Nisan Cafe Investment Flyer TR
.pdf ()
Diğer Haberler
• Şanlıurfa’da 29.5 Milyon TL’lik 9 Yeni Proje İçin İmzalar Atıldı
07.01.2019 10:32:35
...  Şanlıurfa’da 29.5 Milyon TL’lik 9 Yeni Proje İçin İmzalar Atıldı
• MENTOR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
25.10.2018 09:00:28
MENTOR PROGRAMI...  MENTOR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
• Şanlıurfa Yeni Turizm Merkezine Adım Adım Yaklaşıyor
10.09.2018 11:41:18
...  Şanlıurfa Yeni Turizm Merkezine Adım Adım Yaklaşıyor
• Şanlıurfa'da, Türkiye ve Avrupa Birliği'nin (AB) birlikte finanse ettiği "Şanlıurfa'da tarih yeniden
09.08.2018 13:38:47
...  Şanlıurfa'da, Türkiye ve Avrupa Birliği'nin (AB) birlikte finanse ettiği
• Şanlıurfa Turizm Geliştirme Şirketi Genel Müdür Arıyor!
25.07.2018 17:31:26
2018 yılında kurulan Şanlıurfa Turizm Geliştirme Şirketi (ŞTGŞ), Şanlıurfa’yı Türkiye’deki önde gelen kültürel ve tarihi turizm destinasyonu olarak kabul ettirmeyi amaçlayacak yeni bir destinasyon yönetim şirketidir. Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor Projesi’nin nihai faydalanıcısı olan Karacada...  Şanlıurfa Turizm Geliştirme Şirketi Genel Müdür Arıyor!
T.C. Karacadağ Kalkınma Ajansı
T.C. Karacadağ Kalkınma Ajansı
Sanliurfa Sanayi ve Ticaret Odasi
Ana Sayfa | Yasal Uyarı | Site Haritası | Bize Ulaşın
© 2010 Invest In Şanlıurfa.