Türkçe English Arabic
Ana Sayfa | Site Haritası
Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi | www.investsanliurfa.com
Neden ?
Neden Şanlıurfa'da Yatırım Yapmalısınız ?
Nasıl ?
Şanlıurfa'da Nasıl Yatırım Yaparsınız ?
Kim ?
Kim Hangi Sektörde Şanlıurfa'da Yatırım Yaptı ?
 
INVEST IN ŞANLIURFA
» Güncel Haberler
» Duyurular
Haberler & Duyurular / Güncel Haberler
Şanlıurfa Yeni Turizm Merkezine Adım Adım Yaklaşıyor

 

Ankara, İstanbul ve İzmir illerindeki potansiyel yatırımcılar, girişimciler ve KOBİ’lere, 18. Yüzyıldan kalma, restore edilmiş Barutçu Han ve önerilen turizm merkezi işletme modelinin tanıtılması için düzenlenen yatırımcı Roadshow aktivitesinin tamamlanmasıyla birlikte Barutçu Han’ın Şanlıurfa’daki yeni turizm perakende merkezinin simgesi olmasına bir adım daha yaklaşıldı. 29 Ağustos tarihinden itibaren yapılan Şanlıurfa bilgilendirme günlerinde yatırımcılardan gelen yanıtların ardından Roadshow düzenlendi.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortak finansmanında Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından uygulanan Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor Projesi kapsamında düzenlenen yüz yüze toplantılar ve bilgilendirme etkinlikleri ile 40’ın üzerinde yatırımcıya, Şanlıurfa’nın uygun turizm yatırım ortamı ve Barutçu Han’da bulunan ve yeme içme, moda, sanat ve el sanatları alanlarında birçok fırsat sunabilecek perakende alanlarının mevcudiyeti konusunda bilgi verildi. Toplantıya bu üç ilde bulunan başta Şanlıurfalı yatırımcılar olmak üzere, Ticaret Sanayi Odaları, Girişimci Dernekler, TÜRSAB ve yatırımcı potansiyeli taşıyan diğer kurum ve kişiler katıldı.

Karacadağ Kalkınma Ajansı’ndan Proje Koordinatörü Sayın Eyyüp Bulut, “Barutçu Han turizm satış merkezi için potansiyel yatırımcılardan çok iyi tepkiler aldık. Özellikle Şanlıurfalı hemşerilerimizin ilgisi bizi mutlu etti. Açık ihale sürecinin başlatılması için Proje uzmanları ile birlikte çalışıyoruz ve yakın zamanda yatırımcılara yönelik Açık Teklif Çağrısını yayınlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Barutçu Han, ilin yeni destinasyon yönetim şirketi olan ve ildeki turizm sektörü için çalışacak olan Şanlıurfa Turizm Geliştirme Şirketi (ŞTGŞ) tarafından, şirketin devam eden faaliyetlerine önemli miktarda finansal destek sağlayan işletmecilerden gelen kira gelirleri ile işletilecektir.  Roadshow sırasında, Kültür Adası, 11 Nisan Cafe (58 Meydanı) ve Millet Han gibi diğer bazı kilit turizm yatırım fırsatları da sunuldu. 

Turizm yatırım roadshow’ları hakkında daha fazla bilgi almak isteyen yatırımcılar, girişimciler ve KOBİ işletmecileri, Karacadağ Kalkınma Ajansı ile iletişime geçebilirler, E: urfaydo@karacadag.gov.tr

 

ŞANLIURFA’DA TARİH YENİDEN CANLANIYOR PROJESİ HAKKINDA

Rekabetçi Sektörler Programı çerçevesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde uygulanan Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor Projesi,  Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilmektedir. Proje; Karacadağ Kalkınma Ajansı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Kaymakamlıklar ve Belediyeler ile yerel topluluk ile birlikte çalışmaktadır.  Projenin genel hedefi etkili bir turizm destinasyon yönetimi modeli ve kamu-özel ortaklığına (KÖO) dayalı etkin bir yönetişim yapısının geliştirilmesi ve uygulanması yoluyla özellikle bölgesel rekabet gücünü artırmaya yönelik çalışmalar yürütülerek Şanlıurfa’nın sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlamaktır.

 

Diğer Haberler
• Şanlıurfa’da 29.5 Milyon TL’lik 9 Yeni Proje İçin İmzalar Atıldı
07.01.2019 10:32:35
...  Şanlıurfa’da 29.5 Milyon TL’lik 9 Yeni Proje İçin İmzalar Atıldı
• MENTOR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
25.10.2018 09:00:28
MENTOR PROGRAMI...  MENTOR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
• Şanlıurfa Turizm Sektörü’ne Yatırım İçin Mevcut Fırsatlar
14.08.2018 08:26:20
...  Şanlıurfa Turizm Sektörü’ne Yatırım İçin Mevcut Fırsatlar
• Şanlıurfa'da, Türkiye ve Avrupa Birliği'nin (AB) birlikte finanse ettiği "Şanlıurfa'da tarih yeniden
09.08.2018 13:38:47
...  Şanlıurfa'da, Türkiye ve Avrupa Birliği'nin (AB) birlikte finanse ettiği
• Şanlıurfa Turizm Geliştirme Şirketi Genel Müdür Arıyor!
25.07.2018 17:31:26
2018 yılında kurulan Şanlıurfa Turizm Geliştirme Şirketi (ŞTGŞ), Şanlıurfa’yı Türkiye’deki önde gelen kültürel ve tarihi turizm destinasyonu olarak kabul ettirmeyi amaçlayacak yeni bir destinasyon yönetim şirketidir. Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor Projesi’nin nihai faydalanıcısı olan Karacada...  Şanlıurfa Turizm Geliştirme Şirketi Genel Müdür Arıyor!
T.C. Karacadağ Kalkınma Ajansı
T.C. Karacadağ Kalkınma Ajansı
Sanliurfa Sanayi ve Ticaret Odasi
Ana Sayfa | Yasal Uyarı | Site Haritası | Bize Ulaşın
© 2010 Invest In Şanlıurfa.