Hindistan Ticareti Heyeti 16Mart2015

Hindistan Ticareti Heyeti

Ekonomi Bakan Yardımcımız Sayın Adnan YILDIRIM başkanlığında, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu, Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonu ve Ege İhracatçı Birlikleri işbirliği ile06 - 09 Nisan 2015tarihleri arasında Hindistan'a yönelik bir Ticaret Heyeti gerçekleştirilecektir.

İhracatçılarımıza önemli iş fırsatları sunan ve potansiyel pazar niteliğinde olan Hindistan'da, pazar payımızın arttırılması ve bölgeye yönelik yeni ihracat imkanlarının oluşturulması için düzenlenecek olan söz konusu heyete; Gıda (konserve gıda ve içecekler, bisküvi, şekerli ve çikolatalı mamuller, makarna, zeytinyağı, kuru ve sert kabuklu meyveler), Kimyevi Maddeler (tekstil kimyasalları, ilaç sanayisi hammaddeleri), İnşaat Malzemeleri (seramik, fayans, banyo takımları), Demir Çelik, Otomotiv ve Yan Sanayi, Makine ve Aksamları (tekstil ve gıda makineleri, takım tezgahları, pompa ve kompresörler), Beyaz Eşya, Maden ve Mineraller, Mobilya, Tekstil ve Hazır Giyim, Ağaç Mamulleri (kağıt peçete, havlu vb.), Doğal Taş sektörleri başta olmak üzere uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımızın katılmasında fayda görülmektedir.

Söz konusu heyet kapsamında, Türkiye ve Hindistan'dan üst düzey yetkililerin katılımlarıyla düzenlenecek iş forumunun yanı sıra Hindistan'da her iki ülke girişimcileri ile iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Bahse konu heyet, gerek ilgili pazara girmek isteyen gerekse de anılan ülkede pazar paylarını arttırmayı amaçlayan firmalarımız için önemli fırsatlar oluşturmaktadır.

Sınırlı sayıda katılımın kabul edileceği heyetimize katılmak isteyen iş adamlarımızınhttp://goo.gl/HucDWWinternet uzantısındaki Başvuru Formu'nu eksiksiz doldurarak, en geç27 Mart 2015 Cumagünü mesai bitimine kadar başvuru yapmaları, Ege İhracatçı Birlikleri, Halkbank Alsancak Şb. (Şube kodu: 731) Dolar Hesabına, (Iban No: TR59 0001 2009 7310 0053 0002 64), açıklama kısmına "Hindistan Ticaret Heyeti Katılım Payı” ve katılımcının adı yazılarak2.400.-ABD Dolarıtutarındaki avans bedelini (katılımcının iptal etmesi durumunda iadesiz) yatırmaları ve ilgili banka dekontunu Ege İhracatçı Birliklerinin 0232 488 6100 no'lu faks numarasına veefe.firat@egebirlik.org.tre-posta adresine iletmeleri gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için EİB'den Efe FIRAT (0232 488 6138) ile iletişime geçilebilir.