Şanlıurfa OSB'de Gömlek Fabrikası Açıldı!!! 18Mayıs2015

Şanlıurfa OSB'de Gömlek Fabrikası Açıldı!!!

Şanlıurfa 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde Pinaldi Gömlek Fabrikası açılışını Sayın Valimiz İzzettin Küçük gerçekleştirdi.

Gömlek Fabrikasının açılışında konuşan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa’yı tekerleklerini yerden kesmiş, havalanan uçağa benzetti. Şanlıurfa 2. OSB’de 590 kişinin istihdam ettiği gömlek fabrikası hizmete girdi. Fabrikanın açılış kurdelesini Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Vali Yardımcısı Uğur Sezer, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin, Şanlıurfa Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanı Albay Selman Kömürcü, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürü Oktay Yaşar ve Damak Yemek Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Arhan kesti.

Ayağımızı yerden kestik.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Vali Küçük, Şanlıurfa’yı pistten kalkan bir uçağa benzeterek, ayaklarının yerden kesildiğini söyledi. Vali Küçük ‘Bir uçağın havaya kalkış sürati 180 kilometredir. Uçak o sürate ulaşınca burnunu havaya diker ve kalkar. Bizde artık ayağımızı yerden kestik. Bugün Pinaldi Gömlek fabrikamızı açıyoruz. Bu fabrikamızda 590 kişi çalışıyor. 600 kişinin çalışacağı yeni fabrikanın yapımı devam ediyor. Ekim ayında hizmete açacağız. Rakamlar çok büyük. 4-5 yıl önce Şanlıurfa’da 1 tane OSB vardı. Şimdi tam 8 tane var. Kimisi yapılıyor kimisi tamamlandı. Birecik OSB’de yer vermeye başladık. Alt yapı çalışmaları yapılıyor. Urfa 2. OSB’de yer kalmadı. 3. OSB’de Haziran ayında yer tahsisine başlayacağız. 105 şirket sırada bekliyor. Kalkınmada öncelikli bölge Şanlıurfa. Hükümet Şanlıurfa’ya özel bir ayrım yaptı. 105 firmanın içerisinde, yatırım tutarı 285 milyon AVRO olan ETİ Holding var. Türkiye ve Ortadoğu’nun en büyük et işletme fabrikasını Urfa’da inşa edecek olan Namet var. Açılışa hazır 55 fabrikamız bekliyor. Bunun manası, her hafta bir tane açacağız demek. Biz hızla tarım toplumundan sanayi toplumuna geçiyoruz. Birkaç yıl içerisinde 40-50 bin kişilik istihdam alanı olacak.’ Dedi.

Yatırımcı, yatırımcıyı getiriyor.

Açılışta Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin’de bir konuşma yaptı. Ertekin, teşvik kanununda yapılan düzenlemelerin Şanlıurfa’ya büyük katkısının olduğunu belirtti. Ertekin ‘Allah’a ne kadar şükür etsek azdır. Şanlıurfa olarak çok şanslıyız. Urfa’mız huzurlu bir şehir. Sanayi bölgemize Sayın Bakanımız Faruk Çelik’in büyük katkısı oldu. Bize, beni uğraştırmayın siz pası verin ben golü atarım derdi. Sayın Valimiz İzzettin Küçük’te iş adamlarının sanayi de yer alması ve istihdamın açılması için elinden geleni yapıyor. Yatırımcı, yatırımcıyı getiriyor. 2. OSB’de yatırım yapılanların yarısından fazlası Urfa dışından geldi. Şanlıurfa büyük bir potansiyel. Hükümetin 25 bin dolarlık hedefini yakalayabilecek potansiyele sahibiz. Bizde çalışkan olmalı, meselelerin peşini bırakmamalıyız. Devlet, millet, el ele ama ağlamayana da meme yok. Urfa’mızı hak ettiği yere ulaştıracağız. ‘ şeklinde konuştu.

Açılış töreninin ardından Vali Küçük ve beraberindekiler fabrikayı gezdiler. Fabrika da üretim yapan işçilerle sohbet ettiler.